Featured programs


Naše akce


Wędrująca Eurydyka. Piosenki z repertuaru Anny German. Teatr Boto 16 Pro. 20:00
W roku 2011 powstał projekt „Wędrującej Eurydyki”- spektaklu muzycznego opartego na repertuarze Anny German – w intencji przeniesienia postaci Artystki w czasy współczesne. Przybliżenia Jej wizerunku młodemu pokoleniu widzów, a przypomnieniu tym, którzy mieli okazję Anny German słuchać na żywo. Dzięki stypendium przyznanemu przez Prezydenta Miasta Sopotu powstał portret Kobiety Niezwykłej i Niezwykłej Artystki.

Potok - Grupa A.TAK! // Sopockie Konsekwencje Teatralne Teatr Boto 17 Pro. 18:00
Twórcy spektaklu otrzymali główną nagrodę na 14. Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie w 2016 roku. Jakaś krawędź. Stojący na niej Człowiek-Man wychyla się do przodu. Właśnie podjął bardzo ważną decyzję w swoim życiu. Chce przedostać się do „Kraju”. Jednak z jakiegoś powodu Człowiek-Man ma coraz większy problem z tym, by zrobić ten ostateczny krok. Moment przełomu staje się przykrym rytuałem niemożności. Czy to jest w ogóle możliwe? Czym jest upragniony „Kraj”? Czy istnieje naprawdę?
Zielony mężczyzna Teatr Boto 18 Pro. 19:00
„Zielony mężczyzna” to druga, po zaskakującym debiucie „Morze otwarte”, sztuka młodego gdańskiego dramaturga Jakuba Roszkowskiego utrzymana w bajkowym klimacie. Mężczyzna – samotnik, melancholik i pesymista, kobieta – piękna, dobra i niewinna to reprezentanci dwóch przeciwstawnych światów. Lecz happy end wydaje się możliwy, bo przecież dobro zawsze wygrywa, a prawdziwa miłość pokona każdą przeszkodę. Bo tak to już w bajkach jest. Zarówno tych opowiadanych na dobranoc, autorstwa Hansa Christiana Andersena, jak i tych „made in Hollywood”. Lecz nie tym razem. Bo nic nie jest tylko dobre lub tylko złe, białe lub czarne. Wszystko tonie w różnych odcieniach szarości, szarości codzienności. W miarę rozwoju akcji, baśniowa poświata znika jak różdżką odjąć i okazuje się jedynie przykrywką do opowiedzenia historii bardzo realnej, bardzo współczesnej. Historii dwojga ludzi poszukujących miłości, zrozumienia, ciepła i bliskości. A jak to w relacjach między ludźmi bywa, nie zawsze jest jednoznacznie i wprost.


Boto Wild Jam: Robert Haas & goście Teatr Boto 21 Pro. 20:00
PBSJ czyli Przedświąteczne BOTOWE Spotkanie Jazzowe. Gospodarzem czwartkowego BOTO Wild Jam w tym tygodniu będzie Robert Haas, który zagra w składzie: Robert Haas - skrzypce, Jakub Hajdun - piano, Piotr Kułakowski - kontrabas, Tomek Sowiński - perkusja & goście.
Iza&Latynoscy Brothers Teatr Boto 23 Pro. 21:00
Zapraszamy na premierowy koncert zespołu Iza&Latynoscy Brothers. Kompozycje Maćka Łyszkiewicza(No Limits, Łyczacza, ex-Leszcze) z tekstami Izy Kowalewskiej (Muzykoterapia). Akustyczne, vintage brzmienie nawiązujące do klimatów Sergio Mendes i Joao Gilberto. Mieszanka bossa novy ze słowiańską duszą. Zespół pracuje nad swoją pierwszą, debiutancką płytą, która ma ukazać się na polskim rynku wiosną 2018 roku.

BOTO WILD JAM: Tomasz Koper & goście Teatr Boto 28 Pro. 21:00
Kolejna odsłona BOTO Wild Jam. Tym razem gospodarzem będzie Tomasz Koper, który zagra w składzie: Dawid Lipka - trąbka Szymon Burnos - instrumenty klawiszowe Tomasz Koper - perkusja

Maciej i Mikołaj Flont zapraszają: Jazzy Mood Teatr Boto 29 Pro. 21:00
Na wieczór pełen muzycznych niespodzianek zapraszają do Teatru Boto Maciej i Mikołaj Flont. Maciej Flont (fortepian, saksofony, klarnet) to muzyk związany od lat z dwoma trójmiejskimi zespołami: Detko Band i Rama 111. Mikołaj Flont (harmonijki) grał jako gość z wieloma zespołami, a w duecie z Maciejem występuje razem od 1996 roku.

Hania Rani - piano solo Teatr Boto 30 Pro. 20:00
Hania Rani - pianistka, kompozytorka, aranżerka, mieszkająca między Warszawą a Berlinem. Jako pianistka jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, występowała na takich scenach koncertowych jak Filharmonia Narodowa, Teatr Wielki w Warszawie czy Open'er i Slot Art Festival oraz poza granicami m.in. w Niemczech, Austrii, Finlandii, Szwecji, Islandii, Włoszech czy Litwie. Do jej najświeższych osiągnięć należy wyróżnienie specjalne na Międzynarodowym Festiwalu "Transatlantyk" w Łodzi oraz zwycięstwo w konkursie Firestone Headliners of Tomorrow.
Jan Kantner Quartet / koncert Teatr Boto 5 Led. 21:00
Podobno są trzy rodzaje muzyki – ta smutna, ta wesoła i “ta trzecia”... Czymkolwiek jest, to właśnie ją grają. Konkretniej? To granie między hard bopem a free jazzem, ze sporą domieszką brzmień etnicznych. Jakie jest? Mroczne, przestrzenne, liryczne, nostalgiczne... (Romantycy?). Inspiracje? John Coltrane, Miles Davis, Billy Harper, Kenny Garret, Piotr Wojtasik, Zbigniew Namysłowski, Viktor Toth.


Kalendář


BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google