Featured programs


Our Programs


Double Trouble / duet muzyczno-ruchowy / 21.02 (środa) Teatr Boto 21 Feb. 21:00
"Double Trouble" – to duet muzyczno-ruchowy, w skład którego wchodzi ambrozyjski* basista-improwizator Marcin Bożek oraz frymuśna** performerka i tancerka Aleksandra Bożek-Muszyńska. Duet powstał w 2015 roku i jego celem jest (i od zawsze była) swobodna improwizacja. Wspólnie duet improwizował m.in. na festiwalu Art Of Improvisation we Wrocławiu, w Galerii Pionovej w Gdańsku i w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ten środowy wieczór spędzić z nami/przy nas/obok nas lub naprzeciwko nas!

BOTO WILD JAM: Ilona Damięcka & goście Teatr Boto 22 Feb. 21:00
Tradycyjny czwartkowy jam jazzowy w Sopocie. W tym tygodniu gospodynią BOTO Wild Jam będzie Ilona Damięcka, która wystąpi w składzie: Ilona Damięcka - piano Aleksander Kamiński - saksofon Paweł Urowski - kontrabas Adam Golicki - drummer - perkusja i goście
João de Sousa / koncert / Teatr BOTO Teatr Boto 23 Feb. 21:00
João de Sousa jest artystą znanym i cenionym na polskiej scenie muzycznej. Projekty Portugalczyka wynikają z jego luzofońskich korzeni, ale też fascynacji różnorodnymi gatunkami muzyki, w tym world music oraz jazzem.


Janek /Hajdun /Urowski /Skolik plays Cole Porter Songbook Teatr Boto 24 Feb. 21:00
Pomysł narodził się z zamiłowania saksofonisty zespołu do muzyki Cola Portera i piękna melodii, które komponował. Niemal każda z napisanych przez niego piosenek stawała się nieśmiertelnym przebojem. Chociaż utwory te powstały w pierwszej połowie XX wieku, to ich treść i muzyka do dzisiaj są bardzo żywe w kulturze amerykańskiej i światowej. Wokaliści często dołączają je do swojego repertuaru, a instrumentaliści jazzowi chętnie na tych tematach improwizują.
Ćwiczenia stylistyczne / spektakl / Teatr BOTO Teatr Boto 25 Feb. 20:00
Tekst: Raymond Queneau Przekład: Jan Gondowicz Koncept: Małgorzata Brajner Reżyseria, wykonanie: Małgorzata Brajner, Piotr Jankowski, Marcin Nenko Opracowanie muzyczne: Marcin Nenko Głos: Jacek Labijak, Krystyna Czubówna Czas trwania: ok. 60 min Premiera w Teatrze BOTO w Sopocie - 9 grudnia 2016 r. Zrealizowano ze wspraciem finansowym Gminy Miasta Sopot. Prawa do tekstu chronione są przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

BOTO WILD JAM: Ola Mońko & goście Teatr Boto 1 Mar. 21:00
Tradycyjny czwartkowy BOTO Wild Jam. W tym tygodniu gospodynią będzie Ola Mońko, która zagra w składzie: Ola Mońko - piano, Janusz Mackiewicz - kontrabas, Adam Golicki - perkusja & goście.

Elec-tri-city “Depth Of Focus” / 02.03.18 / Teatr BOTO Teatr Boto 2 Mar. 21:00
Współczesna technologia i tradycja muzyki jazzowej, entuzjazm i pozytywne emocje, kosmiczny drive, wyjątkowy stan skupienia, zupełnie nowe kompozycje - czyli wszystko co jest potrzebne na kolejną autorską płytę w klimacie elektronicznego jazz-rocka.

Ilona Damięcka / Stare - Nowe - Najnowsze / Teatr BOTO Teatr Boto 3 Mar. 21:00
"Stare - Nowe - Najnowsze" to koncert znanej pianistki i wokalistki jazzowej Ilony Damięckiej. Podczas jednego koncertu będzie można usłyszeć ulubione standardy jazzowe pianistki - śpiewane już na wielu koncertach, lecz wciąż nieznane publice BOTO - nagrane na płytach takich jak Monk's Midnight; kompozycje własne z pierwszej autorskiej płyty "Hurry Up" i najnowsze utwory, które znajdą się na drugiej autorskiej płycie artystki.
Free The Dance "Duet o zmierzchu" Małgorzata Haduch&Marcin Bożek Teatr Boto 4 Mar. 18:00
Free The Dance to projekt Małgorzaty Haduch poświęcony improwizacji, gdzie swobodnie komponowana na żywo muzyka spotyka się z tańcem współczesnym. Krakowska tancerka bada te tereny artystyczne od 2003 roku, występowała ze znakomitymi muzykami, takimi jak Ab Baars, Wilbert de Joode, Andy Moor, Marcin Masecki, Paulina Owczarek, Ksawery Wójciński i inni. Haduch interesuje barokowa polifonia, którą stosuje w swoich choreografiach, a w ruchu poszukuje intensywności, rzadko spotykanej w dziedzinie tańca. W serii "Duetów o zmierzchu", Małgorzata współtworzy z muzykami warstwę dźwiękową, taniec pozostaje jednym z elementów performensu, niekoniecznie wiodącym. Improwizacje Free The Dance, spostrzegane są jako awangardowe występy, jednak dla samej artystki jest to język scenicznej ekspresji, którym posługuje się na co dzień. W marcowym występie po raz pierwszy z Haduch zagra Marcin Bożek, gitarzysta o nieskończonej wyobraźni i świetny improwizator.


Calendar


BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google