Kup bilety


 

Free The Dance "Duet o zmierzchu" Małgorzata Haduch&Marcin Bożek

Free The Dance to projekt Małgorzaty Haduch poświęcony improwizacji, gdzie swobodnie komponowana na żywo muzyka spotyka się z tańcem współczesnym. Krakowska tancerka bada te tereny artystyczne od 2003 roku, występowała ze znakomitymi muzykami, takimi jak Ab Baars, Wilbert de Joode, Andy Moor, Marcin Masecki, Paulina Owczarek, Ksawery Wójciński i inni. Haduch interesuje barokowa polifonia, którą stosuje w swoich choreografiach, a w ruchu poszukuje intensywności, rzadko spotykanej w dziedzinie tańca. W serii "Duetów o zmierzchu", Małgorzata współtworzy z muzykami warstwę dźwiękową, taniec pozostaje jednym z elementów performensu, niekoniecznie wiodącym. Improwizacje Free The Dance, spostrzegane są jako awangardowe występy, jednak dla samej artystki jest to język scenicznej ekspresji, którym posługuje się na co dzień. W marcowym występie po raz pierwszy z Haduch zagra Marcin Bożek, gitarzysta o nieskończonej wyobraźni i świetny improwizator.

W pierwszy weekend marca w Gdańsku Małgorzata Haduch poprowadzi warsztat metody Passing Through skierowany so wszystkich, bez względu na doświadczenie taneczne i ruchowe.

Szczegóły:
https://web.facebook.com/events/1438833632911479/

Małgorzata Haduch, tancerka/choreografka jest jedynym nauczycielem techniki Passing Through w Polsce. Od ponad 10 lat współpracuje z choreografem Davidem Zambrano między innymi przy spektaklu Soul Project PL oraz w projektach 50 Days Costa Rica, Passing Through Only Sicily. Poza Zambrano Gosia współpracowała także z choreografami Katie Duck, Gabrielą Maiorino oraz z reżyserami Dominiką Knapik, Dariuszem Starczewskim, Marcelo Evelin w Brazylii i Martinem Inthamoussu w Urugwaju. Od 2013 roku współtworzy holenderski zespół Help Me To Crash. Haduch była Stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz kilkakrotnie nagrodzona dofinansowaniem z Instytutu Adama Mickiewicza - Program Kultura Polska Na Świecie. Absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie (2004), związana jest z holenderską i polską sceną free jazzową. Haduch jest autorką kilkunastu spektakli tanecznych a od 2012 roku realizuje swoje programy autorskie poświęcone badaniu improwizacji w dziedzinie muzyki i tańca: Free The Dance oraz Filmowe Wtorki o Improwizacji. Uczy techniki Flying Low, kompozycji i improwizacji

***
Bilety: 35 zł (normalny), 30 zł (studenci, uczniowie, emeryci, karta sopocka, Karta do Kultury), 20 zł (studenci kierunków związanych z teatrem)
Bilety online: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/
___________________________________________________________

Ze względu na specyfikę sceny osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone.

Tablica Wydarzenia


Widownia


Teatr Boto ul. Bohaterów Monte Cassino
81-758 Sopot
Polska

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google