Kup bilety


 

hania rani

Muzykę Hani Rani można określić gatunkiem modern classic, który wyraża się poprzez nowe podejście do klasycznie znanych formuł muzycznych poprzez łączenie akustycznych instrumentów z nowoczesnymi, często bazującymi na muzyce elektronicznej, brzmieniami.
Wyprzedane

hania rani - pianistka, kompozytorka, aranżerka, mieszkająca między Warszawą a Berlinem. Jako pianistka jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, występowała na takich scenach koncertowych jak Filharmonia Narodowa, Teatr Wielki w Warszawie czy Opener i Slot Art Festival oraz poza granicami m.in. w Niemczech, Austrii, Finlandii, Szwecji, Islandii, Włoszech czy Litwie. Do jej najświeższych osiągnięć należy wyróżnienie specjalne na Międzynarodowym Festiwalu "Transatlantyk" w Łodzi oraz zwycięstwo w konkursie Firestone Headliners of Tomorrow. Od 2012 współtworzy duet z wiolonczelistką Dobrawą Czocher. Owocem tej współpracy jest album "biała flaga" wydany we wrześniu 2015 roku, który zdążył znaleźć się na liście Olis - 50 najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Płyta rekomendują tak wybitni artyści jak Włodek Pawlik czy Justyna Steczkowska. Na koniec roku 2017 artystka planuje wydanie pierwszej, w pełni autorskiej płyty.

Muzykę Hani Rani można określić gatunkiem modern classic, który wyraża się poprzez nowe podejście do klasycznie znanych formuł muzycznych poprzez łączenie akustycznych instrumentów z nowoczesnymi, często bazującymi na muzyce elektronicznej, brzmieniami. 
Kompozycje składające się na program koncertu zrodziły się z fascynacji artystki jej głównym instrumentem - fortepianem, który na czas tworzenia najnowszego, autorskiego materiału zamieniła na domowe pianino. Artystka stara się zinterpretować na własny sposób jego możliwości dźwiękowe i harmoniczne, dodając do niego inne brzmienia np. kwintet smyczkowy, elektronikę, głos a nawet niewielkiego chór. Projekt Hani Rani to poszukiwanie w muzyce i sztuce przestrzeni i wolności, ucieczka od barier, schematów czy podziału na gatunki. To odpowiedź na pośpiech i codzienność, ukłon dla piękna, prostoty i emocji.

Skład:
Hania Rani: wokal, fortepian, elektronika
Kwintet Smyczkowy: 
Kornelia Grądzka - skrzypce
Paulina Kusa -skrzypce
Artur Wieczerzyński - altówka
Zuzanna Stradowska - wiolonczela
Staszek Czyżewski - kontrabas

Zdjęcia: Marcin Leszczyński


video:
https://www.youtube.com/watch?v=EmOcsAIIx1Q
https://www.youtube.com/watch?v=06apT_-_Ijg


http://haniarani.com/
https://soundcloud.com/haniarani
https://www.facebook.com/haniaraniofficial
https://www.youtube.com/hannaranna
https://www.instagram.com/haniarani

Tablica Wydarzenia


Widownia


Teatr Boto ul. Bohaterów Monte Cassino
81-758 Sopot
Polska

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google