Kup bilety


 

Helatone Trio gra na żywo do filmu Himmelskibet

Helatone Trio - improwizowany skład, który tworzą: Bartek Kapsa - perkusista Contemporary Noise Sextet, Tomek Gadecki - trójmiejski saksofonista (Olbrzym i kurdupel) oraz Kamil Pater - gitarzysta znany z zespołu JAAA!, Conteporary Noise Sextet. Zespół eksploruje rejony muzyki improwizowanej, tworzonej w czasie rzeczywistym. W dużej mierze opartej na poszukiwaniu formy i brzmienia zawsze od nowa i zawsze inaczej. Nie stroniąc jednak od melodii czy poszukiwan ciekawych struktur rytmicznych, Helatone Trio wypracowało swój własny, oryginalny język muzyczny.

Helatone Trio - improwizowany skład, który tworzą: Bartek Kapsa - perkusista Contemporary Noise Sextet, Tomek Gadecki - trójmiejski saksofonista (Olbrzym i kurdupel) oraz Kamil Pater - gitarzysta znany z zespołu JAAA!, Conteporary Noise Sextet. Zespół eksploruje rejony muzyki improwizowanej, tworzonej w czasie rzeczywistym. W dużej mierze opartej na poszukiwaniu formy i brzmienia zawsze od nowa i zawsze inaczej. Nie stroniąc jednak od melodii czy poszukiwan ciekawych struktur rytmicznych, Helatone Trio wypracowało swój własny, oryginalny język muzyczny.

Himmelskibet / Podróż na Marsa (reż. Holger Madsen, 1918) to jedna z pierwszych Kosmicznych Oper. Film opowiada o losach kapitana Avanti Planetaros (Gunnar Tolnaes) i jego podróży statkiem kosmicznym „Excelsior” na Marsa, gdzie odkrywa rasę istot w białych szatach - marsjanskich wegetarian żyjacych w pokoju i równowadze. Nakręcony podczas pierwszej wojny światowej film jest również manifestem sprzeciwu wobec okrucieństwa i bezsensu działań wojennych tak bardzo wyniszczających ówczesną Europę. Przesłanie pokoju i moralności pochodzi od archaicznego, ale i zaawansowanego społeczeństwa z Marsa, które ma nadzieję wpłynąć na cywilizację ziemską i oderwać ją od złych nawyków, takich jak przemoc, wojna i konflikty terytorialne. Uboga wiedza na temat kosmosu i sposobów podróżowania w nim czy też wyglądu innych planet i pozaziemskich cywilizacji czyni ten film jeszcze ciekawszym i zabawnym.

Kamil Pater – gitarzysta, improwizator, producent muzyczny, twórca muzyki do spektakli teatralnych. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współtwórca jednych z najbardziej wyróżniających się zespołów na scenie muzyki alternatywnej i jazzowej: JAAA!, Contemporary Noise Quartet/Quintet/Sextet, Dziki Jazz, Irek Wojtczak Quartet. Nominowany do Fryderyków w kategorii Jazzowy debiut roku za płytę Dziki Jazz. W ostatnim czasie poświęcił się produkcji muzyki i eksperymentom współtworząc wiele projektów, w tym projekt SHMIB (Symultaniczna Hybryda Muzyki Improwizowanej z Bio artem) autorstwa wybitnego artysty Elvina Flamingo.

Bartek Kapsa - rocznik 1977. Perkusista i współzałożyciel zespołu Contemporary Noise Sextet. Od 1996 perkusista i założyciel zespołu Something Like Elvis. Współtwórca muzyki do wielu przedstawień teatralnych, teatrów telewizji oraz filmów. Zaczynał w latach 90-tych, nagrywając z SLE. Z tym zespołem zdobył pierwsze doswiadczenia sceniczne, koncertując u boku takich zespołów jak NoMeansNo czy Fugazi. Brał udział w nagraniu muzyki do wielu przedstawień teatralnych i filmów takich jak „Made in Poland” czy „Generał”.
Obecnie koncertuje regularnie z zespołem TROPY oraz free jazzowym Helatone Trio. Płyty z jego udziałem sa wydawane takze w Japonii i w Niemczech. Na stałe zwiazany jest z niemieckim wydawnictwem Denovali Records, które reprezentuje CNS w Europie.
Tomasz Gadecki - saksofonista, muzyk, (ur. w Gdyni 15.08.1971). Trójmiejski saksofonista znany z duetu Olbrzym i Kurdupel oraz SAMBAR - duet z Paulina Owczarek na dwa saksofony barytonowe. Współpracuje z muzykami improwizujacymi: Mikołajem Trzaską, Jackiem Mazurkiewiczem, Marcinem Dzidzią Zabrodzkim, Tomaszem Sowińskim, Rafałem Mazurem z Krakowa.

Tablica Wydarzenia


Widownia


Teatr Boto ul. Bohaterów Monte Cassino
81-758 Sopot
Polska

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google