Kup bilety


 

Jankowski / Witulski / Juzko / Rutschka // koncert

Akustyczny Jazz Środka z domieszką Elektronicznych Substancji

W zespole grają czołowi polscy muzycy, zarówno z ogromnym doświadczeniem , jak i przedstawiciele młodego pokolenia jazzowego.

Piotr Jankowski - perkusja
Paul Rutschka - bas
Paweł Witulski - wibrafon
Łukasz Juźko - saksofon

***
Paul Rutschka - basista, producent, kompozytor. Absolwent wydziału jazzu Conservatorium van Amsterdam, założyciel międzynarodowego zespołu The Brag Pack z którym nagrał dwie płyty i koncertował w Niemczech, Holandii, Indonezji i Polsce m.in. na ASEAN Jazz Festival, Riga Jazz Festival, Jazz od Nowa, Birdland Hamburg. Gra z Sri Hanuraga Trio, Nino La Montanara Trio, Kinga & Karolina Pruś i chórem gospelowym No Saints. Paul jest zwycięzcą niemieckiego „Youth National Jazz Competition“ w 2005r., występował na festiwalach i klubach w całych Niemczech. Jako side man grał także trasy po Europie, występując w radiu i w telewizji.
W Polsce Paul występował z m.in. Krystyną Stańko, Cezarym Paciorkiem, Mieczysławem Szczesńiakiem, Cezarym Konrad, Adamem Czerwińskim, Premysławem Raminiakiem, Dominikiem Bukowskim, Irkiem Wojtczakiem, Maciejem Miecznikowskim oraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.

Paweł Witulski - multiinstrumentalista (wibrafonista, pianista, perkusista). Przygodę z muzyką rozpoczął w Szkole Muzycznej I st im Stanisława Moniuszki w Sopocie w klasie Fortepianu. Następnie kontynuował w Szkole Muzycznej II st im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu w klasie instrumentów perkusyjnych.
Ostatecznie absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i muzyka estradowa w klasie wibrafonu.
Aktywnie koncertuje na Trójmiejskiej scenie jazzowej i nie tylko.
Współpracuje gościnnie z wieloma artystami świata Jazzu, Funky a także Latino. Członek zespołu K80's. Organizator cyklu wieczorów "Funky Jam Session" w lokalu 107 w centrum Gdańska.
Akompaniuje również regularnie w rożnego rodzaju projektach impro teatralnego.

Łukasz Juźko - saksofonista i kompozytor. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali. Jako dwudziestolatek zadebiutował na scenie jazzowej koncertem z nowojorską gwiazdą – Judy Bady. To był ten moment, w którym naprawdę zachłysnął się muzyką jazzową. Później oliwy do ognia, który płonie do dnia dzisiejszego dolało wyjątkowe spotkanie Billy’ego Harpera.
Jest absolwentem kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie Macieja Sikały. Brał udział w wielu warsztatach oraz współpracował z takimi muzykami jak: Piotr Wojtasik, Judy Bady, Billy Harper, Newman Tylor Baker, Francesca Tanksley, Maciej Sikała, Wayne Dockery, Steve McCraven, prof. Jerzy Jarosik, The Belmondo Brothers Quintet, John Batsch, Sylwester Ostrowski, Reggie Moore.

Tablica Wydarzenia


Widownia


Teatr Boto ul. Bohaterów Monte Cassino
81-758 Sopot
Polska

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google