Kup bilety


 

Kronika Dźwiękowa #2 // wieczór drugi

Kronika dźwiękowa - druga odsłona.
Tym razem koncerty, spektakl i premiery płytowe. Zapraszamy!

10 listopada, godz. 20:00
* Ludomir Franczak, WALDEN // spektakl. Premiera w Trójmieście
* emiter, "sinus balticus" // premiera płyty

11 listopada, godz. 20:00
* Nowa Ziemia // koncert
* Wolność // koncert

Kronika dźwiękowa - druga odsłona. 
Tym razem koncerty, spektakl i premiery płytowe. Zapraszamy!

***
11 listopada, godz. 20:00

* Nowa Ziemia // koncert

Nowa Ziemia jest projektem Artura Krychowiaka Artur Krychowiak z Gdyni. Projekt powstał jesienią 2013 r. Nowa Ziemia to muzyka eksperymentalna, bez ścisłych zasad i reguł - gitarowe kompozycje z obszarów drone, noise i ambient, często grane z użyciem smyczka. Do tej pory ukazały się dwa albumy solowe “Trajektorie” i “Sceneria” oraz album “Nowa Ziemia 2”, we współpracy z Michałem Banasikiem Michał Banasik i Dawidem Adrajńczykiem.

https://www.youtube.com/watch?v=Gt8FyOVmA4E&t=8s
https://nowaziemia.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/nowa-ziemia


** Wolność // koncert

WOLNOŚĆ to improwizujący zespół muzyczny z Gdańska, posługujący się instrumentarium klasycznego rockowego power trio.Tworzą go: Wojciech Juchniewicz (bas), Krzysztof Topolski (perkusja), Adam Witkowski (gitara). Muzyka grana przez skład to balansowanie na krawędzi pomiędzy kiczowatą kliszą psychodelicznego rocka a free jazzowym poszukiwaniem nowej muzycznej formy. Wszyscy członkowie zespołu współtworzą również inne trójmiejskie składy i projekty m.in.: Ludzie, Gówno, Trupa Trupa, Nagrobki, Arszyn, 0404, etc.
Zespół wydal do tej pory jedną płytę długogrającą dla gdańskiej wytwórniKilogram Records. Obecnie pracuje nad kolejnym wydawnictwem studyjnym oraz płytą koncertową.

https://www.facebook.com/zespolwolnosc/
https://wolnosc.bandcamp.com/releases

***Zapraszamy również na Kronikę dźwiękową #2 - wieczór pierwszy,10 listopada, godz. 20:00

* Ludomir Franczak, WALDEN // spektakl. Premiera w Trójmieście

Tytułowy WALDEN jest stawem w środku lasu, nad który 4 lipca 1845 roku wyniósł się Henry David Thoreau i gdzie mieszkał w samotności przez następne ponad dwa lata. W spektaklu staje się on symbolem miejsca odosobnienia, a jednocześnie ucieczki od doskwierającej rzeczywistości. Miejscem, gdzie w spokoju można przemyśleć i przetestować nowy model życia.
Walden to tak naprawdę opowieść o konieczności decydowania samemu za siebie i świadomym życiu wobec natury, państwa czy cywilizacji, zwracająca uwagę na uważne słuchanie świata.
Spektakl oparty na powieści Henryego Thoreau, przywołujący również jego traktat "O obywatelskim nieposłuszeństwie", przeprowadzony jest w konwencji dziewiętnastowiecznego teatru pudełkowego, prezentowanego często w prywatnych domach, rozbudowanego o żywy, performatywny plan. Jednocześnie operuje nowoczesnymi środkami z pogranicza sztuk wizualnych, sztuki dźwiękowej i teatru. Całość pozostaje statyczna, jak na popularnych w XIX wieku panoramach, stając się swego rodzaju ilustracją dla akcji rozgrywającej się w warstwie dźwiękowej, częściowo nagranej i odtwarzanej, częściowo tworzonej na żywo.
Walden jest powieścią na wskroś aktualną, a przemyślenia Thoreau wydają się uniwersalnym lekiem na naszą rzeczywistość. Rytm poszczególnych scen, oniryczny nastrój z jednoczesnym kontrastem obrazu i tekstu, wywołuje, niczym panoramy, uczucie kompletności przekazu i jego realizmu. Jednocześnie jest to realizm nie z tego świata – przedstawiający pewną utopię, która ma szansę spełnić się na poziomie każdego z widzów – dopełniając się w jego głowie.

Ludomir Franczak. Artysta wizualny, reżyser teatralny, kurator. Jego prace pokazywane były w galeriach, teatrach, przestrzeni publicznej i festiwalach w Polsce i na świecie. Współpracuje z muzykami (Marcin Dymiter, Robert CurgenvenPOGODNO), artystami wizualnymi (Magdalena Franczak,Sebastian Buczek) i teatrami (Kana/Szczecin, Strefa Ciszy/Poznań, Szwalnia/Łódź). Jest stypendystą Fundacji Wyszehradzkiej (VARP), MKiDN (2014) i trzykrotnym Marszałka Województwa Pomorskiego, zdobywcą nagrody za najlepszy film eksperymentalny na festiwalu Euroshorts 2007. Nominowany do tytułu „Kulturysta roku 2013” przez dziennikarzy radiowej Trójki. Laureat Nagrody Miasta Lublin w dziedzinie kultury w 2015 r. Zwycięzca programu "Placówka" Instytutu Teatralnego (2016), wyróżniony przez Fundację Sobole w Design Alive Awards 2016.
Zajmuje się problemem pamięci i tożsamości. Za pomocą działań intermedialnych buduje złożone projekty, wykorzystując zarówno sztuki wizualne, jak i historię, czy literaturę. Jest autorem wydawnictw artystycznych.
www.lfranczak.blogspot.com


** emiter, "sinus balticus" // premiera płyty

"sinus balticus" to płyta odnosząca się do geograficznej i metaforycznej "przestrzeni" północy i Morza Bałtyckiego. Inspirowana krajobrazem i pejzażem dźwiękowym, miejscem na styku lądu i morza, stanem kiedy spoglądamy daleko i widzimy wodę aż po horyzont.

https://soundcloud.com/kaisersozefoundation/sets/sampler-2017
https://kaisersoze.bandcamp.com/album/sampler-2017
https://soundcloud.com/kaisersozefoundation/emiter-siren

Emiter porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli, wystaw i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Twórca map dźwiękowych, serii płyt "Pocztówki dźwiękowe" oraz projektu Field Notes. Współpracował z artystami wizualnymi i tancerzami m.in. Anną Baumgart, Joanną Rajkowską, Anną Witkowską, Ludomirem Franczakiem, Risą Takitą oraz poetą Marcinem Świetlickim i pisarzem Danielem Odiją. Gra także w projektach: niski szum, emiter_franczak audio video performance, Flora Quartet, BAZA i MAPA.
www.emiter.org


***
bilet jednodniowy - 30 zł
karnet dwudniowy - 50 zł (karnety do nabycia wyłącznie w Teatrze BOTO)

Tablica Wydarzenia


Widownia


Teatr Boto ul. Bohaterów Monte Cassino
81-758 Sopot
Polska

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google