Kup bilety


 

Marcin Janek Quintet // koncert

Do własnego zespołu Marcin Janek zaprosił trębacza Piotra Szlempo, znakomitego pianistę Dominika Kisiela, kontrabasistę Piotra Szajrycha i młodego bardzo zdolnego perkusistę Artura Paszkowskiego. Muzyka zespołu to jazz melodyczny, nastrojowy i energetyczny, utwory charakteryzują się bogactwem harmonii i silnej melodyki. Na koncertach muzycy wykonują autorskie kompozycje lidera oraz standardy muzyki jazzowej takich wybitnych kompozytorów jak Wayne Shorter, John Coltrane czy Kenny Garrett.

Zespół założony w tym roku przez saksofonistę Marcina Janka, dotychczas występującego w roli sidemana m.in. w zespole Afreakan Project czołowego polskiego saksofonisty Wojeciecha Staroniewicza, wokalistki jazzowej Krystyny Durys ogłoszonej nową nadzieją polskiej wokalistyki jazzowej przez magazyn Jazz Forum.
Do własnego zespołu Marcin Janek zaprosił trębacza Piotra Szlempo, znakomitego pianistę Dominika Kisiela, kontrabasistę Piotra Szajrycha i młodego bardzo zdolnego perkusistę Artura Paszkowskiego. Muzyka zespołu to jazz melodyczny, nastrojowy i energetyczny, utwory charakteryzują się bogactwem harmonii i silnej melodyki. Na koncertach muzycy wykonują autorskie kompozycje lidera oraz standardy muzyki jazzowej takich wybitnych kompozytorów jak Wayne Shorter, John Coltrane czy Kenny Garrett.

Marcin Janek - saksofonista, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku kierunku jazz i muzyka estradowa, a także Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku historia. Jazzowe nauki pobierał u wybitnego polskiego saksofonisty Macieja Sikały i klarnecisty Emila Kowalskiego. Obecnie czynny muzyk jazzowy i instruktor saksofonu w szkole muzycznej Musicollective. Zdobywca nagrody Grand Prix w kategorii solista na ogólnopolskim konkursie Jazz&School Festiwal 2013 w Lubaczowie. Współpracował i występował z takimi artystami jak: Wojciech Staroniewicz, Leszek Możdżer, Eric Allen, Aleksandra Mońko­ - Allen, Janusz Mackiewicz, Przemysław Dyakowski, Judy Carmichael, Norm Lewis, Lorraine Brown, Jan Konop Big Band.

Piotr Szlempo Piotrek Szlempo - trębacz młodego pokolenia, uczeń Piotra Wojtasika na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu. Zdobywca wielu nagród na ogólnopolskich konkursach jazzowych m.in. Jazz nad Odrą i Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni zKuba Lechki Quintet, Jan Kantner Quartet.

Dominik Kisiel, wybitny pianista młodego pokolenia, student Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2016 r. z zespołem Nordwave zdobył nagrodę główną w XIX Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych i Bluesowych. W następnym roku zdobył nagrodę główną w tym samym konkursie z Dominik Kisiel Exploration Quartet.

Piotr Szajrych - kontrabasista, student Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie kontrabasu dr. Piotra Kułakowskiego. Muzyk udzielający się w wielu trójmiejskich projektach jazzowych. W 2017 roku zdobył I miejsce z zespołem Exploration Quartet Dominika Kiśla na Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdynii.

Artur Paszkowski - perkusista, student Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w klasie dr. Tomasza Sowińskiego, na swoim koncie ma udział w wielu projektach trójmiejskiej sceny muzycznej, laureat głównej nagrody XIX Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych z zespołem Nordwave.

Tablica Wydarzenia


Widownia


Teatr Boto ul. Bohaterów Monte Cassino
81-758 Sopot
Polska

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google