Kup bilety


 

The Beat Freaks / koncert

The Beat Freaks to projekt muzyczny sygnowany nazwiskami znakomitych muzyków jazzowych ze szczecińsko-duńskim rodowodem. Zespół zadebiutował w roku 2016 albumem “Leon”, który został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez krytyków muzycznych jak i przez muzyków, znalazł się również w TOP TEN 2016 płyt jazzowych wg Mateusza Magierowskiego (Polish-Jazz.blogspot). Singiel „Pod Nóżkę” znalazł się w zestawie do głosowania na Liście Przebojów Radiowej Trójki.

"The Beat Freaks to grupa świadomych, doskonałych technicznie i - mimo młodego wieku - już doświadczonych artystów, którzy mają własną wizję swojej muzyki”
Marek Romański - Jazz Forum

The Beat Freaks to projekt muzyczny sygnowany nazwiskami znakomitych muzyków jazzowych ze szczecińsko-duńskim rodowodem. Zespół zadebiutował w roku 2016 albumem “Leon”, który został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez krytyków muzycznych jak i przez muzyków, znalazł się również w TOP TEN 2016 płyt jazzowych wg Mateusza Magierowskiego (Polish-Jazz.blogspot). Singiel „Pod Nóżkę” znalazł się w zestawie do głosowania na Liście Przebojów Radiowej Trójki. 
Album doczekał się wielu pozytywnych recenzji zarówno w mediach branżowych “Jazz Forum”, Polish-Jazz_Blogspot, gazetach codziennych, ale również w prestiżowym "All About Jazz”, które jest jednym z najbardziej opiniotwórczych mediów jazzowych na świecie.
Obecnie muzycy aktywnie koncertują i pracują nad repertuarem na drugą płytę zespołu, która powinna ukazać się w 2018 roku.
The Beat Freaks ucieką od utartych schematów jazzowych form, proponując muzykę, która jest swoistą opowieścią. W ich muzyce znajdziemy inspiracje i zapożyczenia zarówno z muzyki słowiańskiej, ludowej, etnicznej czy wręcz rockowej. Jednocześnie brzmienie zespołu pozostaje świeże, nawiązując do brzmienia współczesnego jazzu.�

Zespół tworzą:
Tomasz Licak - saxophone
Michał Starkiewicz - guitar
Paweł Grzesiuk - bass
Radek Wośko - drums

The Beat Freaks jawi się jako jedna z najciekawszych współczesnych grup z pograniczu jazzu, jazzu elektrycznego i muzyki improwizowanej.
“Płyta niespodziewanie raczej lekka – niespodziewanie, bowiem duńskie doświadczenia połowy składu sugerowałyby raczej mocno improwizowany repertuar. Za to wymyślona i zagrana z dużą klasą. Zdecydowanie zachęcająca do sięgania po jazz. Mam nadzieję, że The Beat Freaks znajdą jeszcze kiedyś kolejne ślady działań Leona Kokakiewicza i podzielą się nimi ze światem. “
Krzysztof Komorek - Polish-Jazz.blogspot

https://www.youtube.com/watch?v=BfYt08BGJRM

***
Bilety: 35 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu)
Bilety online: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/

Tablica Wydarzenia


Widownia


Teatr Boto ul. Bohaterów Monte Cassino
81-758 Sopot
Polska

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google